Πιστεύετε ότι τα Video Games χόμπι για ανόητους;

Παιχνίδια ρόλων, ηλεκτρονικά, PC games/consoles, cheats, συζητήσεις και σχολιασμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Πιστεύετε ότι τα Video Games χόμπι για ανόητους;

Δημοσίευσηαπό SuperRogue » Νοέμβριος 17th, 2016, 3:25 pm

Vrwmiarhs έγραψε: Κάποια μέρα όταν καταλάβεις πόσες ώρες έχασες παίζοντας παιχνίδια.....θα τα μισήσεις και συ.....

Εγώ από την άλλη δεν παίζω πολλά παιχνίδια γιατί μερικά μου φαίνονται τόσο καλά που κάνουν τα υπόλοιπα αδιάφορα.

Δηλαδή τα περασμένα δύο χρόνια 2 παιχνίδια ξεχώρισαν.

SuperRogue
Fast poster

Δημοσ.: 1292
Εγγραφη: Δεκέμβριος 10th, 2012, 12:46 pm
Το μέλος SuperRogue, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Pal » Νοέμβριος 19th, 2016, 12:58 am

Εγώ τα λατρεύω τα παιχνίδια. Το κακό με τα παιχνίδια είναι ότι έχουν μεγάλη δόση νταρκίλας, βίας, πολέμου και συφιλιάρικου σεξ και γενικά έχουν κακιασμένα και μουντά τα πάντα όλα ενώ θα μπορούσαν να έχουν πιο θετική ματιά. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ακόμα βρίσκονται στην πρώιμη μετεφηβική τους ηλικία. Πιστεύω ότι ωριμάζοντας, ο κόσμος των παιχνιδιών θα γίνει πιο ισορροπημένος και πιο φιλοσοφημένος.
Έχω περάσει πάρα πολλές ώρες απέραντης διασκέδασης, χαράς και πόρωσης παίζοντας παιχνίδια, μόνη ή με φίλους και συγγενείς. Το να μην παίζει κανείς παιχνίδια, σημαίνει είτε απλώς ότι δεν έτυχε να ασχοληθεί, κυρίως λόγω ηλικίας, είτε ότι το κάνει ο άνθρωπας για να πουλήσει μια κάποια άποψη. Εμένα και έτυχε και βαριέμαι να κάνω ή να μην κάνω πράγματα για να πουλήσω άποψη.
Μεγαλυτερος φασισμός από την παρεοκρατια, τραπεζιτών, εκδοτών που λύνουν και δένουν και τους σωνει το κρατος, μεσω ανακεφαλαιοποιησεων και "διαφημισεων" ΔΕΝ υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
Pal
Maniac poster

Δημοσ.: 15965
Εγγραφη: Μάρτιος 2nd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Ουγκάντα
Το μέλος Pal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Νοέμβριος 19th, 2016, 1:06 am

Pal έγραψε: Εγώ τα λατρεύω τα παιχνίδια. Το κακό με τα παιχνίδια είναι ότι έχουν μεγάλη δόση νταρκίλας, βίας, πολέμου και συφιλιάρικου σεξ και γενικά έχουν κακιασμένα και μουντά τα πάντα όλα ενώ θα μπορούσαν να έχουν πιο θετική ματιά.

What the fuck? Υπάρχουν παιχνίδια που καλύπτουν όλο το φάσμα. Όλα τα είδη παιχνιδιού, όλα τα είδη αφήγησης, όλα τα λογοτεχνικά είδη, όλα τα κινηματογραφικά είδη. Υπάρχουν τα πάντα.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 58366
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Pal » Νοέμβριος 19th, 2016, 1:09 am

Hellegennes έγραψε:
Pal έγραψε: Εγώ τα λατρεύω τα παιχνίδια. Το κακό με τα παιχνίδια είναι ότι έχουν μεγάλη δόση νταρκίλας, βίας, πολέμου και συφιλιάρικου σεξ και γενικά έχουν κακιασμένα και μουντά τα πάντα όλα ενώ θα μπορούσαν να έχουν πιο θετική ματιά.

What the fuck? Υπάρχουν παιχνίδια που καλύπτουν όλο το φάσμα. Όλα τα είδη παιχνιδιού, όλα τα είδη αφήγησης, όλα τα λογοτεχνικά είδη, όλα τα κινηματογραφικά είδη. Υπάρχουν τα πάντα.

Τα καλά παιχνίδια με σενάριο και σοβαρή παραγωγή είναι συνήθως νταρκ και κακιασμένα. Έχει και κάτι παιδικά που είναι γλυκούλικα. Αν ξέρεις κάνα παιχνίδι που να είναι σοβαρό χωρίς να είναι κακιασμένο και να μην είναι όμως και ζαχαρένιο και φτιαγμένο για παιδάκια, να μου πεις και θα σου χρωστάω χάρη (χωρίς πλάκα).
Μεγαλυτερος φασισμός από την παρεοκρατια, τραπεζιτών, εκδοτών που λύνουν και δένουν και τους σωνει το κρατος, μεσω ανακεφαλαιοποιησεων και "διαφημισεων" ΔΕΝ υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
Pal
Maniac poster

Το μέλος Pal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Νοέμβριος 19th, 2016, 1:12 am

Pal έγραψε:
Hellegennes έγραψε:

Τα καλά παιχνίδια με σενάριο και σοβαρή παραγωγή είναι συνήθως νταρκ και κακιασμένα. Έχει και κάτι παιδικά που είναι γλυκούλικα. Αν ξέρεις κάνα παιχνίδι που να είναι σοβαρό χωρίς να είναι κακιασμένο και να μην είναι όμως και ζαχαρένιο και φτιαγμένο για παιδάκια, να μου πεις και θα σου χρωστάω χάρη (χωρίς πλάκα).

Θα σου δώσω λίστα αύριο. Τώρα έβγαλα τους φακούς μου και δεν βλέπω τι γράφω.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Pal » Νοέμβριος 19th, 2016, 1:17 am

Hellegennes έγραψε:

Τα καλά παιχνίδια με σενάριο και σοβαρή παραγωγή είναι συνήθως νταρκ και κακιασμένα. Έχει και κάτι παιδικά που είναι γλυκούλικα. Αν ξέρεις κάνα παιχνίδι που να είναι σοβαρό χωρίς να είναι κακιασμένο και να μην είναι όμως και ζαχαρένιο και φτιαγμένο για παιδάκια, να μου πεις και θα σου χρωστάω χάρη (χωρίς πλάκα).[/quote]

Θα σου δώσω λίστα αύριο. Τώρα έβγαλα τους φακούς μου και δεν βλέπω τι γράφω.[/quote]

:smt007
Άβαταρ μέλους
Pal
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό SuperRogue » Νοέμβριος 19th, 2016, 4:12 am

Το καλύτερο 2D παιχνίδι από εποχές snes.
SuperRogue
Fast poster

Δημοσ.: 1292
Εγγραφη: Δεκέμβριος 10th, 2012, 12:46 pm
Το μέλος SuperRogue, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nikos1451 » Νοέμβριος 19th, 2016, 2:01 pm

Το Rise of the Tomb Raider είναι μια aaa παραγωγή χωρίς να είναι ιδιαίτερα κακιασμένο. Το undertale είναι λιτό και μοιάζει παιδικό χωρίς όμως να είναι. Γενικά είναι σωστό βέβαια ότι οι ακριβές παραγωγές εμπεριέχουν έντονη βία γιατί μόνο έτσι μπορούν να είναι βέβαιοι ότι θα πουλήσουν.
Δεν έχει να κάνει τόσο με την έλλειψη ωριμότητας του μέσου, αυτή υπάρχει και απλά δεν συναντάται σε παραγωγές υψηλού προϋπολογισμού.
Το ίδιο όμως γίνεται και στον κινηματογράφο με όλα τα marvel-dc έργα.
Ανάμεσα στα 2 βρίσκεται το ∞
Άβαταρ μέλους
Nikos1451
Fast poster

Δημοσ.: 4710
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2009, 11:51 pm
Το μέλος Nikos1451, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δαβίδ » Νοέμβριος 19th, 2016, 2:30 pm

Hellegennes έγραψε: Το τσιγάρο είναι αγχολυτικό και

ο μύθος πέθανε
μην τον πυροβολάς

Πολλές δικαιολογίες μπορείς να κατασκευάσεις για να αυτοκαταστρέφεσαι περήφανα
Εγώ μπορώ να αναγνωρίσω το δικαίωμα να μεταχειρίζεσαι τον εαυτό σου κατά τον τρόπο που (νομίζεις ότι) θες, μέχρι και κατάχρηση της ελευθερίας
δεν επιβάλλω την ηθική μου στους άλλους και περιμένω και από σένα το ίδιο
αλλά το να κάνεις κακό στους άλλους,
επειδή σε παρακινεί το βιντεοπαιχνίδι και βγαίνεις έξω, σφάζεις κόσμο και φωνάζεις OMG LOL
χωρίς καμία αιτία, είναι μείζον πρόβλημα γιατί αφορά και εμάς που δεν καιγόμαστε
γι' αυτό θεωρώ επικίνδυνα τα βιντεοπαιχνίδια
World Princess

υποστηρίζουμε και προωθούμε την αμφισεξουαλικότητα στα ΜΜΕ, στα social media, στην Κουλτούρα, στην Παιδεία
Άβαταρ μέλους
Δαβίδ
New poster

Δημοσ.: 499
Εγγραφη: Ιούλιος 24th, 2014, 9:33 pm
Τοποθεσια: τρελοκομείο!
Το μέλος Δαβίδ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Νοέμβριος 19th, 2016, 3:36 pm

Δαβίδ έγραψε:
Hellegennes έγραψε: Το τσιγάρο είναι αγχολυτικό και

ο μύθος πέθανε
μην τον πυροβολάς

Πολλές δικαιολογίες μπορείς να κατασκευάσεις για να αυτοκαταστρέφεσαι περήφανα
Εγώ μπορώ να αναγνωρίσω το δικαίωμα να μεταχειρίζεσαι τον εαυτό σου κατά τον τρόπο που (νομίζεις ότι) θες, μέχρι και κατάχρηση της ελευθερίας
δεν επιβάλλω την ηθική μου στους άλλους και περιμένω και από σένα το ίδιο
αλλά το να κάνεις κακό στους άλλους,
επειδή σε παρακινεί το βιντεοπαιχνίδι και βγαίνεις έξω, σφάζεις κόσμο και φωνάζεις OMG LOL
χωρίς καμία αιτία, είναι μείζον πρόβλημα γιατί αφορά και εμάς που δεν καιγόμαστε

Δεν καπνίζω, καρδιά μου. Ποτέ δεν κάπνισα στην ζωή μου. Δεν είναι μύθος, είναι βιοχημική διαδικασία, άμεσα μετρήσιμη.

Το βιντεοπαιχνίδι δεν σε παρακινεί να κάνεις τίποτα· όπως δεν σε παρακινεί η λογοτεχνία και ο κινηματογράφος. Τα υπόλοιπα είναι επιεικώς μπούρδες.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Last Veteran » Νοέμβριος 19th, 2016, 4:54 pm

Δαβίδ έγραψε:
Last Veteran έγραψε:
Δαβίδ έγραψε:
Πέραν του ότι
δινεις λεφτά σε μια πανίσχυρη βιομηχανία

Ωχ αμάν... Αφού είναι ετσι να σταματήσουμε να αγοράζουμε τηλεοράσεις samsung και LG (που έχουν και το μεγαλύτερο κοπή τη πίτα)
όχι βενζίνες/πετρέλαια, όχι φάρμακα, όχι αυτοκίνητα, όχι καλλυντικά, τίποτα στις κουφάλες τις πολυεθνικές...
Άκου τώρα και ένα σοφό ρητό κέρασμένο από το Βετερανο της καρδιάς μας...
Όταν η αγαμία και η μικροψωλίαση χτυπά και εσέ την ίδια
μπορείς και να κατηγοράς, ποδόσφαιρο και παιχνίδια...

Χαχαχαχα η πανίσχυρη σατανική βιομηχανία των videogames...
Έρχεται να σε πιάσει
πρόσεχε πάρα πολύ εσύ, μπορεί να σε βιάσει χοχοχο...

Τα αγαθά που ανέφερες είναι χρήσιμα. Τα video games είναι άχρηστα, και μάλιστα ζημιογόνα

Nαι, τα καλλυντικά είναι πολύ χρήσιμα γιατί έτσι νομίζεις...
Οι τηλεοράσεις γιατί είναι χρήσιμες; Εμένα μου είναι χρήσιμες για να παίζω παιχνίδια...
Θηλυκό είσαι; Αν ναι, πες μου το για να σταματήσω να ασχολούμαι με κονσερβοποιημένα χομοσαπιενσάκια που έχουν έλλειψη φαντασίας...
Το να λες ότι είναι ζημιογόνα τα παιχνίδια σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα με τους νευρώνες του εγκεφάλου σου (αν είσαι άντρας)
ή ότι απλά είναι η default ρύθμιση (αν είσαι γυναίκα)...
Και τέλος γιατι έιναι χρήσιμη η βενζίνα και όχι το υδρογόνο; α;

Ακούτε το Χέλη που σας τα εξηγεί ωραία βλάχοι που τολμάτε και αποκαλείτε τους gamers ΑΥΤΟ ακριβώς που είσαστε εσείς (no lifers), λες και το να
είσαι κερατάς ή το να κυνηγάς να έχεις καλύτερο αυτοκίνητο ή δουλειά είναι life...
O Last απαγορεύει στον Veteran να αναφερθεί αρνητικώς με οποιονδήποτε τρόπο εναντίον της εβραϊκής φυλής
εώς και τις 6/5/2018 και όλα αυτά επειδή ο Γιόχιν Κρόαφ tom burn...
Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Fast poster

Δημοσ.: 3475
Εγγραφη: Μάιος 8th, 2012, 12:05 pm
Τοποθεσια: Στην φρουρά του SkyNet
Το μέλος Last Veteran, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Νοέμβριος 19th, 2016, 7:14 pm

Δαβίδ έγραψε: επειδή σε παρακινεί το βιντεοπαιχνίδι και βγαίνεις έξω, σφάζεις κόσμο και φωνάζεις OMG LOL

Δαβίδ, χωρίς παρεξήγηση, αυτά που λες είναι αχαρακτήριστα.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 2829
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δαβίδ » Νοέμβριος 19th, 2016, 7:27 pm

Λοιπόν, τώρα που δεν είμαι gamer παρατηρώ πιο αποστασιοποιημένα και αντικειμενικά τη συμπεριφορά των gamers
ο κλασικός gamer είναι οξύθυμος, γίνεται πολύ εύκολα χαιρέκακος, άπληστος (για gold?) και κτηνώδης
κάπου τις βρίσκει τις ιδέες αυτές, και τις αντανακλά η ιδιοσυγκρασία του
θαρρώ πως όλα θεραπεύονται με καλό σεξ
gamer δεν είσαι, καταντάς
World Princess

υποστηρίζουμε και προωθούμε την αμφισεξουαλικότητα στα ΜΜΕ, στα social media, στην Κουλτούρα, στην Παιδεία
Άβαταρ μέλους
Δαβίδ
New poster

Δημοσ.: 499
Εγγραφη: Ιούλιος 24th, 2014, 9:33 pm
Τοποθεσια: τρελοκομείο!
Το μέλος Δαβίδ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Νοέμβριος 19th, 2016, 7:45 pm

Γενικεύεις κι αυτό δεν είναι ποτέ καλό.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 2829
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Νοέμβριος 19th, 2016, 8:15 pm

Γραφικός έγραψε:
Δαβίδ έγραψε: επειδή σε παρακινεί το βιντεοπαιχνίδι και βγαίνεις έξω, σφάζεις κόσμο και φωνάζεις OMG LOL

Δαβίδ, χωρίς παρεξήγηση, αυτά που λες είναι αχαρακτήριστα.

Ηλίθιες τρολιές είναι.

Υπάρχουν και έξυπνες τρολιές, υπάρχουν και βαρετές, ανέμπνευστες και ηλίθιες.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Παιχνίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες