Αεροπορικές εταιρείες.

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Αεροπορικές εταιρείες.

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:26 pm

Όταν έχεις μακρά αναμονή, η καλύτερη θέση παίζει ρόλο, έχεις lounge, γυμναστήριο να ξεμουδιάσεις, τσάμπα φαγητό και ποτά και καφέδες, γραφείο να εργαστείς, και πολλά άλλα, ανάλογα με το αεροδρόμιο.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 81970
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Duc de Richleau » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:27 pm

οκ κατάλαβα.

Πάντως νομίζω ότι και σε κάποιες μπίζνες γίνονται κρεβάτια τα καθίσματα.

Εγώ ενίοτε παίρνω μπίζνες και για πτήση Αθήνα - Ρώμη ειδικά με την Aegean. Όχι βέβαια για την άνεση, αλλά για άλλες ευκολίες. Ούτως ή άλλως μες το αεροπλάνο είμαι πάντα μα πάντα ψιλοχεσμένος :lol:
virtus junxit mors non separabit

Your conviction will be tested. But among us, your faith will be unshaken.
Άβαταρ μέλους
Duc de Richleau
Extreme poster

Δημοσ.: 25357
Εγγραφη: Φεβρουάριος 4th, 2006, 4:38 am
Το μέλος Duc de Richleau, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:30 pm

Τζάμπα λεφτά για ATH-FCO.

Πιο φτηνα θα σου έρθει να πάρεις ένα πιτσιρίκι απο το χέρι και να περάσεις τις ουρές. :lol:
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 30506
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:33 pm

Μια δόση, Βενετία-Αθήνα, με μια εταιρεία - υπεργολάβο της Alitalia , πλήρωσα 50 ευρώ έξτρα να πάρω πρώτη, αλλά σήμαινε μόνο πως θα κάτσω πρώτη σειρά, σε πιο απλωτή πολυθρόνα, με πιο πολύ άπλα ποδιών, και χωρίς άλλον δίπλα μου.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Duc de Richleau » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:39 pm

Ερμής έγραψε: Τζάμπα λεφτά για ATH-FCO.

Πιο φτηνα θα σου έρθει να πάρεις ένα πιτσιρίκι απο το χέρι και να περάσεις τις ουρές. :lol:

Πέρα από τις ουρές, και η αναμονή όταν είναι κάνα τρίωρο + , βαριέμαι πολύ. Οπότε κάνω μια γύρα και μετά την πέφτω στο lounge. Γενικά δεν πολύ γουστάρω τα αεροπλάνα οπότε ότι μπορώ να το κάνω πιο άνετο το κάνω. Από τα πιο απλά μέχρι τα πιο σύνθετα.

Ούτως ή άλλως μιλάμε για μπίζνες των 350 ευρώ όταν κλείνω oneway ή καμιά 500αρα πήγαινε έλα.

Άβαταρ μέλους
Duc de Richleau
Extreme poster

Το μέλος Duc de Richleau, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:45 pm

Είμαι λάτρης του τρένου και του αυτοκινήτου, δεν αλλάζω με τίποτα ένα ωραίο ταξίδι έτσι. Αλλά το αεροπλάνο είναι αναγκαίο, χωρίς αυτό δεν θα γινόταν καμία δουλειά. Δεν ήταν λίγες οι φορές που από Ιταλία πήρα το πλοίο για Πάτρα.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Δημοσίευσηαπό Duc de Richleau » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:47 pm

Cavaliere έγραψε:Είμαι λάτρης του τρένου και του αυτοκινήτου, δεν αλλάζω με τίποτα ένα ωραίο ταξίδι έτσι. Αλλά το αεροπλάνο είναι αναγκαίο, χωρίς αυτό δεν θα γινόταν καμία δουλειά. Δεν ήταν λίγες οι φορές που από Ιταλία πήρα το πλοίο για Πάτρα.

τσέκαρε

https://luxurytrainclub.com/ :smt007

Άβαταρ μέλους
Duc de Richleau
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Φεβρουάριος 6th, 2017, 9:49 pm

Duc de Richleau έγραψε: https://luxurytrainclub.com/

Είδα λίγο το start site, κι ήδη μου σκλήρυνε.
:D
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 6th, 2017, 10:14 pm

Duc de Richleau έγραψε:
Ερμής έγραψε: Τζάμπα λεφτά για ATH-FCO.

Πέρα από τις ουρές, και η αναμονή όταν είναι κάνα τρίωρο + , βαριέμαι πολύ. Οπότε κάνω μια γύρα και μετά την πέφτω στο lounge. Γενικά δεν πολύ γουστάρω τα αεροπλάνα οπότε ότι μπορώ να το κάνω πιο άνετο το κάνω. Από τα πιο απλά μέχρι τα πιο σύνθετα.

Ούτως ή άλλως μιλάμε για μπίζνες των 350 ευρώ όταν κλείνω oneway ή καμιά 500αρα πήγαινε έλα.

Έτσι που το λές ναι συμφέρει. Στο 90% των ταξιδιών φτάνω στο αεροδρόμιο μισή με μία ώρα πριν φύγει το αεροπλάνο, στα stop overs αν είναι πάνω απο τρίωρο βγαίνω στην πόλη για μια γύρα. Ειδικά με alitalia που έχω μίλια και έκπτωση το έχω κάνει αρκετές φορές με business, όπως επίσης έχει συμβεί και για πολύ μακρινό ταξίδι, γιαυτό πιστεύω οτι δε συμφέρει για εμένα τα τόσα παραπάνω χρήματα.
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 30506
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mandravelikos » Φεβρουάριος 7th, 2017, 5:54 pm

Cavaliere έγραψε: Μου αρέσουν αυτές οι πτήσεις. Κοιμάσαι, πίνεις, βλέπεις φιλμ, τρως καλά, με λίγα λόγια κάνεις μίνι διακοπές. Φυσικά παίρνω πάντα μπίζνες. Με οικονομική δεν πετάω τόσες ώρες.

Εμένα δεν πληρώνει μπίζνες η δουλειά δυστυχώς.
Μια φορά μόνο βρήκα ένα με επιστροφή σε πολύ καλή τιμή - αξιοπρεπής εταιρεία αν κι όχι από τις καλές - καμία σχέση όντως. 1-2-1 διάταξη κι εγώ στο 1, 180 ρικλαιν, περιποίηση, κοκτέιλ, φαϊ, γάμα τα, άλλη φάση. Έφτασα ξεκούραστος με σχεδόν 7ώρες ύπνο από τις 12..
‘‘Δεν δικαιούσθε διά να ομιλείτε...‘‘
Άβαταρ μέλους
Mandravelikos
Crazy poster

Δημοσ.: 6609
Εγγραφη: Ιανουάριος 8th, 2011, 1:00 am
Τοποθεσια: Far East
Το μέλος Mandravelikos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ταξίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες