Αθηνα

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Re: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Daje » Μάρτιος 4th, 2015, 5:38 pm

Νομιζω οτι ο συνδυασμος Συνταγμα/Πλακα-Μουσειο Ακροπολης -Βουλιαγμενη/Καβουρι/Γλυφαδα/Waffle House κλπ. ειναι θανατηφορος.
Εγω το εκανα προσφατα με καποιο φιλο απο το εξωτερικο και εμεινε αφωνος.

Για φαγητο μπορεις να διαλεξεις και καποιο απ'αυτα τα ψευτο-newage-μεζεδοπωλειο-σουβλατζιδικα της Γλυφαδας. Για τους ξενους θα ειναι λουκουμι.
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσ.: 8214
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 1st, 2007, 12:25 pm
Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό discompala » Μάρτιος 6th, 2015, 9:32 pm

Daje έγραψε:Νομιζω οτι ο συνδυασμος Συνταγμα/Πλακα-Μουσειο Ακροπολης -Βουλιαγμενη/Καβουρι/Γλυφαδα/Waffle House κλπ. ειναι θανατηφορος.
Εγω το εκανα προσφατα με καποιο φιλο απο το εξωτερικο και εμεινε αφωνος.

Για φαγητο μπορεις να διαλεξεις και καποιο απ'αυτα τα ψευτο-newage-μεζεδοπωλειο-σουβλατζιδικα της Γλυφαδας. Για τους ξενους θα ειναι λουκουμι.

+1

Κυριακάτικος πρωινός καφές σε Βουλιαγμένη ή Βάρκιζα με θέα τη θάλασσα. Ολ δε μάνει.
Τις τράπεζες σπέρματος αφήστε ανοιχτές. Παίζει πολλή μαλακία.
Άβαταρ μέλους
discompala
Disco Fever

Δημοσ.: 8655
Εγγραφη: Οκτώβριος 25th, 2010, 1:49 am
Τοποθεσια: England
Το μέλος discompala, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ἀθήνα

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Μάρτιος 18th, 2015, 10:24 am

Τὸ σωστὸν εἶναι...νὰ λέτε: Ἀθῆναι.
(Ἄ πὰ πά! Οὔτε γιὰ τὸ γαμηθῆναι).
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32882
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Ιούνιος 6th, 2017, 3:57 pm

Πώς περνάτε στην Αθήνα τώρα; Ποια είναι τα στέκια σας; Για τους επισκέπτες, τι σας εντυπωσίασε ευχάριστα; Τι προτιμάτε όταν έρχεστε;

Πρόκειται να έρθουν κάτι φίλοι από επαρχία και θα ήθελα ένα update για το τι στέκια υπάρχουν τώρα. Γιατί μένουμε ακόμα Αθήνα; Τι έχει για χαλάρωση και βόλτα; Όλο το λεκανοπέδιο και όλες τις ώρες.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 6262
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alice in Wonderland » Ιούνιος 6th, 2017, 10:49 pm

Athina__P έγραψε:Τι προτιμάτε όταν έρχεστε; Το Κολωνάκι για ψώνια. Όχι από αυτά που κάνουν οι νεόπλουτοι, έχω σταμπάρει μερικά ψαγμένα μαγαζιά.

Γιατί μένουμε ακόμα Αθήνα; Αυτό το έχω απορία και εγώ.
Αγις έγραψε:Μπαρμπαδιάσαμε και το σκέφτομαι να βρώ καμία χαρχάλω
Άβαταρ μέλους
Alice in Wonderland
New poster

Δημοσ.: 361
Εγγραφη: Φεβρουάριος 21st, 2017, 5:34 pm
Το μέλος Alice in Wonderland, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mercury » Ιούνιος 7th, 2017, 10:00 am

Alice in Wonderland έγραψε:
Athina__P έγραψε:Τι προτιμάτε όταν έρχεστε; Το Κολωνάκι για ψώνια. Όχι από αυτά που κάνουν οι νεόπλουτοι, έχω σταμπάρει μερικά ψαγμένα μαγαζιά.

Αφου ειναι το μονο μερος που υποφερεται για να ζησει κανεις.
Άβαταρ μέλους
Mercury
Extreme poster

Δημοσ.: 36253
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 12:01 am
Το μέλος Mercury, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ἀθήνα.

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Ιούνιος 24th, 2017, 1:35 pm

Εἶχα ξεχάσει τὸ μεῖον [-] γιὰ τὴν σιχαμερώτερη πόλη τῆς Εὐρώπης.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32882
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Ιούνιος 24th, 2017, 1:37 pm

Athina__P έγραψε: Πώς περνάτε στην Αθήνα τώρα; Ποια είναι τα στέκια σας; Για τους επισκέπτες, τι σας εντυπωσίασε ευχάριστα; Τι προτιμάτε όταν έρχεστε;

Πρόκειται να έρθουν κάτι φίλοι από επαρχία και θα ήθελα ένα update για το τι στέκια υπάρχουν τώρα. Γιατί μένουμε ακόμα Αθήνα; Τι έχει για χαλάρωση και βόλτα; Όλο το λεκανοπέδιο και όλες τις ώρες.

εξάρχεια και περιξ :wink:
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 27358
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό George_V » Ιούνιος 24th, 2017, 1:56 pm

Εγω έφυγα και ησύχασε το κεφάλι μου.

Επαρχία και πάλι επαρχία.

Κοιμόμουν στην Αθήνα και ξυπνούσα με πονοκεφαλο. Εδω ξυπνάω ανάλαφρος ακομα και αν εχω περάσει την πλεον απαίσια μερα.
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 31769
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alice in Wonderland » Ιούνιος 24th, 2017, 2:00 pm

Mercury έγραψε:
Alice in Wonderland έγραψε:

Αφου ειναι το μονο μερος που υποφερεται για να ζησει κανεις.

Ελπίζω να μην μιλάς σοβαρά.
Αγις έγραψε:Μπαρμπαδιάσαμε και το σκέφτομαι να βρώ καμία χαρχάλω
Άβαταρ μέλους
Alice in Wonderland
New poster

Δημοσ.: 361
Εγγραφη: Φεβρουάριος 21st, 2017, 5:34 pm
Το μέλος Alice in Wonderland, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Ιούνιος 25th, 2017, 8:47 pm

George_V έγραψε: Εγω έφυγα και ησύχασε το κεφάλι μου.

Επαρχία και πάλι επαρχία.

Κοιμόμουν στην Αθήνα και ξυπνούσα με πονοκεφαλο. Εδω ξυπνάω ανάλαφρος ακομα και αν εχω περάσει την πλεον απαίσια μερα.

Εξαρτάται τι θέλει κανείς είναι μια γενική απάντηση και τα καλύπτει όλα.

Πλεον όμως έχοντας γυρίσει από μερικά νησάκια και φετος, δεν μπορώ να μην σκέφτομαι. Πόσο γελοίοι είμαστε οι Αθηναίοι που ανεχόμαστε να ζούμε έτσι; Όλα είναι δουλειά κάποιου άλλου. Κάποιος άλλος που είναι δουλειά του πχ να είναι καθαρό ένα μέρος δεν το κάνει, αλλά ενώ μπορούμε έστω να μαζέψουμε ή να μη βρωμίζουμε, δεν το κάνουμε. Και πας σε νησάκια, που πάλι Αθηναίοι είναι οι βασικοί επιχειρηματίες και βλέπεις "παπάδες", λες και ζεις σε άλλη χώρα, κυριολεκτικά. Ομορφιά, φροντίδα για να είναι τα κτίρια όχι όπως να ναι αισθητικά, καθαριότητα όσο γίνεται. Γιατί οι ξένοι, αξίζουν το καλυτερο. Οχι εμείς, τα φτιάχνουμε για τους ξένους κυρίως. Εμείς να ζούμε μες στη βρώμα και την παρακμή. Αν και η Αθηνα καθάρισε αποτομα ακριβώς μια εποχή πριν πιάσουν οι βροχές, πριν λίγες εβδομάδες, όταν περίμεναν φαίνεται τους τουρίστες. Γιατί αξίζουν κάτι καλύτερο φαίνεται: Τουλάχιστον τη χαιρόμαστε και εμείς κατά διαστήματα καθαρή, οταν αποφασίζει κάποιος να ασχοληθεί.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 6262
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Ιούνιος 25th, 2017, 11:37 pm

Βυζαντινό και πολεμικό μουσείο που είναι δίπλα.
Πάντα λοιπόν ο νικητής του νικημένου γράφει την ιστορία. Tο πρόσωπο του χτυπημένου παραλλάζει εκείνος που τον χτύπησε. Απ' τον κόσμο φεύγει ο αδύναμος, και πίσω μένει το ψέμα. Μ. Μπρεχτ
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 2213
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ταξίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες