Αθηνα

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Re: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Φεβρουάριος 20th, 2015, 3:52 pm

Apeirostikos έγραψε: Ωραίο είναι και το νομισματικό μουσείο.

Το φανταζομαι ηδη το σκηνικο.

Αννα τι χαζευεις στο φεισμπουκ παλι;

Τιποτα μπαμπα βλεπω φωτογραφιες απο το ταξιδι της Αλμουτ με τον φαγανο στο Γκριχενλαντ.

Γριχενλαντ;Δωσ μου να δω.

Τι ειναι αυτα;

Ταλαντα;

Ταλαντα; Γουαου.

Γιανη, κομ χια Γιανη δεν δαγκωνω.

Τι ειναι αφεντικο;

Λοιπον ταλαντα το νεο νομισμα της Ελλαδος.Ειναι μεγαλο,επιβλητικο,αξιοπρεπες και αρκετα βαρυ ωστε να μην ξοδευετε πολλα.

Μα αφεντικο στο ευρω δεν θα μεναμε;

Φοργκετ ιτ Γιανη.
http://nihilspot.blogspot.com

Und wenn ich dich lieb habe, was geht's dich an?
Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Δημοσ.: 15967
Εγγραφη: Ιούνιος 30th, 2006, 10:07 pm
Τοποθεσια: ΗΗ
Το μέλος fagano3, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό under » Φεβρουάριος 20th, 2015, 5:35 pm

fagano3 έγραψε: Δεν ειναι δικια μου φιλη η κορη του μεγαλου και ουτε προβλεπεται να γινει.Ας ειμαστε ρεαλιστες σε αυτην την ζωη.

Με προαγωγη και αυξηση τι σχεση εχει;Δεν εννοω την κορη του αφεντικου της εταιρειας ,εννοω την κορη του γνωστου και αγαπημενου μας ξεχνα το Γιαννη.

Πιστα δεν μου αρεσει.Ειναι αντιθετο στην σουρδογιαννιωτικη μου αντιληψη για πεταγμα χρηματων και επιδειξης πλουτου.

Πολεμικο μουσειο επισης δεν την παω.Ειναι και ευαισθητη.Μου εχει δηλωσει οτι αν μπουν οι ναζι στην βουλη θα αυτοκτονησει απο ντροπη και να την παω σε πολεμικο μουσειο;

Θα την παω στους βασιλικους κηπους για να δει τι ωραια παρκα μας αφησαν οι Βαυαροι φιλοι μας. :lol:

Πιστα : δεν ειμαι θαμωνας τετοιων μαγαζιων.Αλλα μια στο τοσο επιτρεπεται.
Ιταλοι/δες φιλοι μου εχουν ηδη παθει κοκομπλοκο και ετοιμαζουν ΣΚ σε Αθηνα για πιστα :lol:
Και οσο για τη φιλη,καντο και δεν θα χασεις.Οι φημες τρεχουν :wink:
Φυσικα δεν θα πας σε καρασκυλαδικο,θα πας σε κατι πιο μοντερνο

Για μουσειο εχω μια απορια ομως : αυτοι οι καλεσμενοι σου εχουν δει αυτο της ακροπολης και το εθνικο αρχαιολογικο ;
Άβαταρ μέλους
under
Extreme poster

Δημοσ.: 84605
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 27th, 2006, 6:41 pm
Το μέλος under, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό discompala » Φεβρουάριος 20th, 2015, 11:27 pm

Επιβάλλεται ένα βράδυ να τους πας κέντρο σε κάποιο από τα μπαρ με θέα την Ακρόπολη.

Προτείνω το roof bar του ξενοδοχείου «A for Athens» που βρίσκεται στο Μοναστηράκι.
Στον 6ο όροφο, απίστευτη θέα και όχι ιδιαίτερα ακριβό αλλά αν δεν πας σχετικά νωρίς είναι τίγκα και στριμόκωλα. (φημίζεται για τα κοκτέιλς του που προσωπικά τα βρήκα μάπα :lol: )
Ακριβώς απέναντι βρίσκεται και το 360 Cocktail Bar που είναι πιο μεγάλο και με την ίδια πανέμορφη θέα.

Πήγα το καλοκαίρι με μια γαλλίδα φίλη μου και ακόμα το συζητάει.

http://www.funday.gr/night-out/ta-10-kalitera-mpar-me-taratsa
Τις τράπεζες σπέρματος αφήστε ανοιχτές. Παίζει πολλή μαλακία.
Άβαταρ μέλους
discompala
Disco Fever

Δημοσ.: 8655
Εγγραφη: Οκτώβριος 25th, 2010, 1:49 am
Τοποθεσια: England
Το μέλος discompala, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Μάρτιος 3rd, 2015, 5:59 pm

Συγγρου Lido palace κλπ.
Θα τους μεινει αξεχαστη η εμπειρια.
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσ.: 8230
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 1st, 2007, 12:25 pm
Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Μάρτιος 4th, 2015, 2:30 pm

Daje έγραψε: Συγγρου Lido palace κλπ.
Θα τους μεινει αξεχαστη η εμπειρια.

Τα σκεφτομαι και γελαω.

Η καψερη η Γερμανιδα που ειναι και λιγο αριστερουλα ειναι στο αχ οι καημενοι οι Ελληνες και να τους βοηθησουμε και να τους δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια.

Την σκεφτομαι πρωτη μερα να παμε για καφε και να κανουμε μιση ωρα να βρουμε τραπεζι για καφε.

Μετα να ερχεται ο λογαριασμος 4 ευρω ο καφες. :lol:

Μετα για φαγητο.Ολα γεματα και ολοι να εχουνε το τραπεζι φισκα λες και καθονται δεκα.Και να τα ουζα και να οι μεζεδες.

Και για τελειωτικο χτυπημα ενα μπουζουκτσιδικο.200 ευρω το μπουκαλι ,ολα τα ξεκωλακια πανω στα τραπεζια,μποτιλιαρισμα στις 2 την νυχτα :lol:

Σκεφτομαι και κανενα κοντινο νησι.Ποιο λεει;Αιγινα;Δεν θα εχω αυτοκινητο οποτε κατι που να μπορουμε να το κανουμε περαντζαδα.

Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Το μέλος fagano3, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mercury » Μάρτιος 4th, 2015, 2:42 pm

fagano3 έγραψε:

Την σκεφτομαι πρωτη μερα να παμε για καφε και να κανουμε μιση ωρα να βρουμε τραπεζι για καφε.

Μετα να ερχεται ο λογαριασμος 4 ευρω ο καφες. :lol:

Μετα για φαγητο.Ολα γεματα και ολοι να εχουνε το τραπεζι φισκα λες και καθονται δεκα.Και να τα ουζα και να οι μεζεδες.

Και για τελειωτικο χτυπημα ενα μπουζουκτσιδικο.200 ευρω το μπουκαλι ,ολα τα ξεκωλακια πανω στα τραπεζια,μποτιλιαρισμα στις 2 την νυχτα :lol:

Πάνε αυτές οι εποχές. Φαίνεται λείπεις χρόνια. Να τι θα της λες της Γερμανίδας. Παλια εδώ δεν έπεφτε καρφίτσα και τώρα τα γκαρσόνια βαράνε μύγες.

fagano3 έγραψε:

Σκεφτομαι και κανενα κοντινο νησι.Ποιο λεει;Αιγινα;Δεν θα εχω αυτοκινητο οποτε κατι που να μπορουμε να το κανουμε περαντζαδα.

Αγκίστρι. Κοντά και καλά και λίγα λεφτα. Στον αργοσαρωνικο όπου και να πας είναι ωραία εκτος από τη Σαλαμίνα, και την Αίγινα που έχει και αυτή το πήξιμο της
Άβαταρ μέλους
Mercury
Extreme poster

Δημοσ.: 36288
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 12:01 am
Το μέλος Mercury, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Μάρτιος 4th, 2015, 2:58 pm

Mercury έγραψε:

Πάνε αυτές οι εποχές. Φαίνεται λείπεις χρόνια. Να τι θα της λες της Γερμανίδας. Παλια εδώ δεν έπεφτε καρφίτσα και τώρα τα γκαρσόνια βαράνε μύγες.

Πάνε;;; Έχεις πάει κατα κέντρο μεριά Σαββατο βράδυ; Να είσαι μιαμιση, δυο παρα στην Αναγνωστοπούλου κολλημένος για ένα μισάωρο το λιγότερο και να μη βρίσκεις να παρκάρεις ούτε στα ιδιωτικά πάρκινγκ;
Να προσπαθεις να μπεις σε 2-3 μαγαζιά και να ειναι πιο πήχτρα και απο το πήχτρα;
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 34648
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Belladonna » Μάρτιος 4th, 2015, 3:06 pm

Εγω δεν θα τους πήγαινα σε μουσεία (εκτός από το μουσείο της Ακρόπολης που δεν παίζεται)
γιατί τέτοια έχουν άπειρα έξω.

Πήγαινέ τους στα υπαίθρια, έχει ένα σωρό η Αθήνα, κάντε βόλτα στο ιστορικό κέντρο.
Επίσης δαγκωτό Σούνιο, εννοείται κοντά στο ηλιοβασίλεμα. Και αρχαία και θαλασσα και θεα (αν είναι καλή και η Φίλη, που ξέρεις...)
Πριν το φας, βγάλε το περιτύλιγμα
Άβαταρ μέλους
Belladonna
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '13

Δημοσ.: 6809
Εγγραφη: Μάιος 8th, 2007, 8:13 am
Το μέλος Belladonna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Μάρτιος 4th, 2015, 3:27 pm

Belladonna έγραψε: Εγω δεν θα τους πήγαινα σε μουσεία (εκτός από το μουσείο της Ακρόπολης που δεν παίζεται)
γιατί τέτοια έχουν άπειρα έξω.

Πήγαινέ τους στα υπαίθρια, έχει ένα σωρό η Αθήνα, κάντε βόλτα στο ιστορικό κέντρο.
Επίσης δαγκωτό Σούνιο, εννοείται κοντά στο ηλιοβασίλεμα. Και αρχαία και θαλασσα και θεα (αν είναι καλή και η Φίλη, που ξέρεις...)

Ωραιο ειναι το σουνιο αλλα πως να παω εκει χωρις αυτοκινητο;

Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Mercury » Μάρτιος 4th, 2015, 3:36 pm

fagano3 έγραψε:

E νοικιασε ένα για μια μέρα για να πάτε μια εκδρομούλα Σούνιο και φαγητό στα Λεγραινά κλπ κλπ.
Κόλλησες τη γερμανική τσιγγουνιά μου φαίνεται
Άβαταρ μέλους
Mercury
Extreme poster

Δημοσ.: 36288
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 12:01 am
Το μέλος Mercury, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Μάρτιος 4th, 2015, 3:41 pm

Mercury έγραψε:
fagano3 έγραψε:

E νοικιασε ένα για μια μέρα για να πάτε μια εκδρομούλα Σούνιο και φαγητό στα Λεγραινά κλπ κλπ.
Κόλλησες τη γερμανική τσιγγουνιά μου φαίνεται

Δεν ειναι θεμα χρηματων.Ειναι οτι δεν θελω να οδηγησω και ιδιως Αθηνα.Εχω ενα θεματακι με την οδηγηση ,ιδιως στην Ελλαδα.

Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Perseus » Μάρτιος 4th, 2015, 4:00 pm

μην πας στο Νομισματικο μουσειο διοτι η μικρη θα δει τις αριστεροστροφες και δεξιοστροφες σβαστικες και θα αποκαλθψει τον πραγματικο εαυτο της.

Βεβαιως και να την πας σε μπουζουκια και να της πεις οτι αυτοι που τα σκορπανε ειναι αυτοι που συνεργαζοταν με τον Σοιμπλε.

κανε και εσυ κατι για την πατριδα σου...

να την πας στου Φιλοπαππου στου Ηρωδου του Αττικου και στο Σουνιο,ημαρτον ...
"επίσεις υπήρχε ένας μικρός συνωστισμός Εβραίων έξω από τους παραδοσιακούς φούρνους σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας και της Πολωνίας..."
Υποκλινομαι...
Άβαταρ μέλους
Perseus
Extreme poster

Δημοσ.: 41709
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2004, 1:12 am
Το μέλος Perseus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dna » Μάρτιος 4th, 2015, 4:15 pm

fagano3 έγραψε: Δεν ειναι δικια μου φιλη η κορη του μεγαλου και ουτε προβλεπεται να γινει.Ας ειμαστε ρεαλιστες σε αυτην την ζωη.

Με προαγωγη και αυξηση τι σχεση εχει;Δεν εννοω την κορη του αφεντικου της εταιρειας ,εννοω την κορη του γνωστου και αγαπημενου μας ξεχνα το Γιαννη.

Πιστα δεν μου αρεσει.Ειναι αντιθετο στην σουρδογιαννιωτικη μου αντιληψη για πεταγμα χρηματων και επιδειξης πλουτου.
Θα την παω στους βασιλικους κηπους για να δει τι ωραια παρκα μας αφησαν οι Βαυαροι φιλοι μας. :lol:

ρε μλκς διαβάσατε τι γράφει ο fagano3 ? ποια θα συνοδεύσει?
εννοείται πρέπει να επιβεβαιώσεις όλα τα στερεότυπα της παραδοσιακής ελλάδας με τους ζεστούς ανθρώπους αλλά και την κρίση που κάνει την κοινωνία να υποφέρει.
Να στο οργανώσω εγώ το τουρ?

κανονικά θα πρέπει σε καθε σταση της διαδρομής να τοποθετηθούν γρηκ καμάκια επιπέδου

Σούνιο μαστ, να βεβαιωθείς οτι θα δει και το γκραφίτι του Μπάιρον
Τελευταία επεξεργασία απο dna την Μάρτιος 4th, 2015, 4:19 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14084
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό fagano3 » Μάρτιος 4th, 2015, 4:19 pm

Μια φιλη της θα συνοδευσω οχι την ιδια.

Στη δυση η ταξικοτητα εχει παρα πολλα στεγανα.Δεν μπαινεις σε τετοια κλαμπ.

Ουσιαστικα πλακιτσα κανω.

Άβαταρ μέλους
fagano3
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό dna » Μάρτιος 4th, 2015, 4:23 pm

fagano3 έγραψε: Μια φιλη της θα συνοδευσω οχι την ιδια.

Στη δυση η ταξικοτητα εχει παρα πολλα στεγανα.Δεν μπαινεις σε τετοια κλαμπ.

Ουσιαστικα πλακιτσα κανω.

αυτό μου το λεγε και μια γερμανίδα, οτι στην ελλάδα έχει πολύ κοινωνική κοινητικότητα σε σχέση με τη γερμανία

τελοσπάντων ριχτε ιδέες οι μόνιμοι για τα στέκια. Ηπίτου να πάει ή όχι ακόμη, στο bytheglass για κρασάκι?
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14084
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Ταξίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες