Προτάσεις για Χριστουγεννιάτικες διακοπές στο εξωτερικό

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Προτάσεις για Χριστουγεννιάτικες διακοπές στο εξωτερικό

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 13th, 2017, 5:53 pm

έψαχνα μέσα στο σκ να βρω κάνα γραφείο για χριστουγεννιάτικες διακοπές τουλάχιστον 5 μέρες στη Σκοτία ή Ιρλανδία

δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο γνωστό γραφείο, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έψαξα και πολύ

έχει πάει κανείς ;

καμιά εμπειρία από κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο;

έταξα στη γυναίκα βολτούλα έξω τα Χριστούγεννα
:smt002
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσ.: 1062
Εγγραφη: Φεβρουάριος 4th, 2017, 1:42 am
Το μέλος Τριτωνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Προτάσεις για Χριστουγεννιάτικες διακοπές στο εξωτερικό

Δημοσίευσηαπό dna » Νοέμβριος 13th, 2017, 6:04 pm

Ιρλανδία χριστούγεννα? Σκωτία? γιατί ρε άνθρωπε? χάθηκαν οι κεντροευρωπαικές χώρες
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14070
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 13th, 2017, 6:07 pm

στους παραδοσιακούς προορισμούς παρίσι βιένη πράγα λονδίνο ιταλία παντού, γερμανία το ίδιο κλπκλπ
τα έχω γυρίσει

έλεγα για ιρλανδία ή σκωτία
αφου δεν έχω πάει..
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Το μέλος Τριτωνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Νοέμβριος 13th, 2017, 7:16 pm

Στο Εδιμβούργο μόνο έχουμε πάει και το προτείνω ανεπιφύλακτα...αν το αντέχει η τσέπη σου.
Είναι πανέμορφη πόλη αλλά ταυτόχρονα πολύ ακριβή.
Δεν ξέρω επίσης εάν ενδείκνυται για Χριστουγεννιάτικος προορισμός όπως πολύ σωστά είπε ο προλαλήσας.
Άβαταρ μέλους
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 1817
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 13th, 2017, 7:26 pm

κι εγω για Εδιμβούργο ή Χάϊλαντς σκεφτόμουνα
αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο που να οργανώνει εκδρομή τα Χριστούγεννα

ψάχνοντας βρήκα μόνο αυτό:
https://www.mouzenidis.com/el-gr/tour/x ... vor-agglia

παίζει τίποτα περίεργο και δεν οργανώνουν τα άλλα; ή απλά δεν μπόρεσα να ψάξω σωστά;
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 13th, 2017, 7:29 pm

https://www.imaginationtravel.gr/packag ... n&pid=1196

αυτό μου αρέσει περισσότερο
προτιμώ να αράζω σε ένα μέρος παρά να με σέρνουν τριγύρω σε εκδρομές μεγάλων αποστάσεων
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσίευσηαπό BiggusDickus » Νοέμβριος 14th, 2017, 4:43 pm

Τριτωνας έγραψε: κι εγω για Εδιμβούργο ή Χάϊλαντς σκεφτόμουνα

Highlands το χειμωνα? Δεν νομιζω να εχει πολύ νόημα.
Εδιμβουργο θα παω το Δεκεμβρη, βρηκα λογικες τιμες οσον αφορά ξενοδοχεια. Δεν ξερω το κοστος ζωής πως εινια.
I'm involved in an obscure and complex version of poker in a pitch dark room, with blank cards, for infinite stakes, with a dealer who won't tell you the rules, and who smiles all the time.
Άβαταρ μέλους
BiggusDickus
Crazy poster

Δημοσ.: 8689
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2006, 12:59 am
Το μέλος BiggusDickus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 14th, 2017, 6:05 pm

BiggusDickus έγραψε:
Τριτωνας έγραψε: κι εγω για Εδιμβούργο ή Χάϊλαντς σκεφτόμουνα

Highlands το χειμωνα? Δεν νομιζω να εχει πολύ νόημα.
Εδιμβουργο θα παω το Δεκεμβρη, βρηκα λογικες τιμες οσον αφορά ξενοδοχεια. Δεν ξερω το κοστος ζωής πως εινια.

χαϊλαντς θα έχει πολύ βροχή;
πιθανόν
στο εδιμβούργο θα πας με ταξιδιωτικό γραφείο; ή μόνος;
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσίευσηαπό BiggusDickus » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:14 pm

Στο εδιμβουργο θα παω μονος μου αλλά εχω σκωτσεζους φιλους εκει. Δεν εχω σκοπο να κανω εκδρομη στα highlands τωρα, οχι μονο για τον καιρο αλλά και για το γεγονος οτι σκοτεινιαζει νωρις. Αν ολα πανε καλα θα επιστρεψω το 2018.
Εκλεισα το ξενοδοχειο 3 μηνες πριν το ταξιδι και πληρωσα, σε κεντρικο ξενοδοχειο, 70 ευρω τη βραδια, πολυ καλη τιμη. Αν εισαι διατεθειμενος να πας και λιγο πιο εξω (Leith, Corstorphine) βρισκεις και με 50.
I'm involved in an obscure and complex version of poker in a pitch dark room, with blank cards, for infinite stakes, with a dealer who won't tell you the rules, and who smiles all the time.
Άβαταρ μέλους
BiggusDickus
Crazy poster

Δημοσ.: 8689
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2006, 12:59 am
Το μέλος BiggusDickus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dna » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:25 pm

Τριτωνας έγραψε: αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο που να οργανώνει εκδρομή τα Χριστούγεννα

γιατί άραγε? :D :D
γιατί εκεί γιορτάζουν στο σπίτι σε κάτι μίζερες, θλιβερές, οικογενειακές γιορτές (για τα ελληνικά στάνταρ) και μετα βγαίνουν στην πάμπ να συνεχίσουν να πίνουν.
Η Ιρλανδία τουλάχιστον απόσο ξέρω είχε κάτι έθιμα στα χωριά ως πριν απο 40-50 χρόνια αλλά τωρα δεν υπάρχει τιποτα

άμα πας με Μουζενίδη, πηγαίνε Ρωσία
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14070
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αγις » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:37 pm

Αγία Πετρούπολη (μεγάλη η χάρη της ) ιδανική δια τας χειμερινάς εορτάς * . :smt003

* Μόνος.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ
Άβαταρ μέλους
Αγις
Crazy poster

Δημοσ.: 9063
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2010, 2:09 pm
Το μέλος Αγις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:51 pm

σας παρακαλώ
έχω κλείσει ήδη παρέα οπότε ξέρετε ότι δεν κάνω τέτοια πράγματα
:lol:
Μωρε η Ιρλανδία πολύ μου ταιριάζει ( πιώματα :roll: ) κάπως πρέπει να βρω ταξιδιωτικό γραφείο, που να σε πηγαίνει σε Ιρλανδέζικη παμπ
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Εθνικοφιλελευθερος » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:54 pm

εταξες ή σε πιεσε? :lol:
προσδοκιες Under για Κουλη
Να κλεισει τον Τσιπρα στη φυλακη και να καθαρισει το δημοσιο απο τους αριστερους.

Σοιμπλε- Γιουνκερ
οι Έλληνες είναι ένας μεγάλος λαός, αλλά η Ελλάδα δεν είναι κράτος
Εθνικοφιλελευθερος
Extreme poster

Δημοσ.: 30206
Εγγραφη: Φεβρουάριος 20th, 2009, 7:41 pm
Το μέλος Εθνικοφιλελευθερος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τριτωνας » Νοέμβριος 14th, 2017, 7:58 pm

οχι φίλε μου

ανάγκη για να νιώθω την ύπαρξή της κοντά μου
στο λέω , είναι μάγισσα...
:D
Άβαταρ μέλους
Τριτωνας
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Εθνικοφιλελευθερος » Νοέμβριος 14th, 2017, 8:02 pm

Τριτωνας έγραψε: οχι φίλε μου

ανάγκη για να νιώθω την ύπαρξή της κοντά μου
στο λέω , είναι μάγισσα...
:D

α καλα αυτο δεν μου κανει εντυπωση :lol:
προσδοκιες Under για Κουλη
Να κλεισει τον Τσιπρα στη φυλακη και να καθαρισει το δημοσιο απο τους αριστερους.

Σοιμπλε- Γιουνκερ
οι Έλληνες είναι ένας μεγάλος λαός, αλλά η Ελλάδα δεν είναι κράτος
Εθνικοφιλελευθερος
Extreme poster

Δημοσ.: 30206
Εγγραφη: Φεβρουάριος 20th, 2009, 7:41 pm
Το μέλος Εθνικοφιλελευθερος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ταξίδια

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες