Ψυχαναγκασμοι

Ψυχή και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Ψυχαναγκασμοι

Δημοσίευσηαπό Phoenix » Ιανουάριος 21st, 2013, 4:20 pm

Ειστε ψυχαναγκαστικοι?
Φερεστε εστω και λιγο ψυχαναγκαστικα?
Πειτε μου και παραδειγματα απο την ζωη σας... :smt003
Pluviophile; (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days...
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Flirting with bitterness

Δημοσ.: 17970
Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2012, 12:11 pm
Το μέλος Phoenix, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ψυχαναγκασμοι

Δημοσίευσηαπό αγνωστος γνωστος » Ιανουάριος 21st, 2013, 7:46 pm

να ακουω τα μουσικα αλμπουμ ολοκληρα με την σειρα που τα χει ο δισκος,ακομα και αν δεν μου αρεσουν ολα(το κοψα ευτυχως)
να διαβαζω τα παντα στα βιβλια απ τους προλογους μεχρι τις σημειωσεις του εκδοτη
(παλιοτερα)στο πχορουμ οταν ξαναμπαινω να τσεκαρω ολα τα θεματα στα οποια συμμετειχα και εχουν νεες αναρτησεις,ανεξαρτητως εκτασης :oops:
στα rpg να κανω τα παντα ακομα και αν δεν εχει ουσιαστικο αντικρυσμα ή με δυσκολευει μεχρι αηδιας :evil:
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ έγραψε:στη δεκαετια του 30 θα ημουν με το Μεταξα, το Φρανκο και το Χιτλερ
Άβαταρ μέλους
αγνωστος γνωστος
Maniac poster

Δημοσ.: 13868
Εγγραφη: Ιανουάριος 4th, 2011, 3:50 am
Τοποθεσια: Μπουντρουμι
Το μέλος αγνωστος γνωστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Phoenix » Ιανουάριος 21st, 2013, 7:48 pm

Καλως ηρθες στο club! :smt003 :smt038
Pluviophile; (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days...
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Flirting with bitterness

Το μέλος Phoenix, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Edmund » Ιανουάριος 21st, 2013, 7:53 pm

Δεν ξέρω αν είναι ψυχαναγκασμος, αλλά σε κάποια μέρη που για χ λόγους με σημάδεψαν κάποια ημερομηνία , πηγαίνω κάθε χρόνο την ίδια μέρα κ απλά στέκομαι για λίγες στιγμές. Αν έχω δουλειά , το κάνω την πρώτη ευκαιρη μέρα .
Κινούμαι πάντα αντίθετα σε σχέση με τις μάζες
Έχω βγάλει από τα μάτια μου τις γάζες
Άβαταρ μέλους
Edmund
Extreme poster

Δημοσ.: 31360
Εγγραφη: Ιούλιος 12th, 2007, 11:29 am
Τοποθεσια: Μέγαρο Μαξίμου
Το μέλος Edmund, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Ιανουάριος 21st, 2013, 7:58 pm

Δε νομίζω ότι είμαι ιδιαίτερα. Υστερική ίσως να ήτα καλύτερη λέξη! :smt005 Απλά δε μπορώ τα πράγματα της τελευταίας στιγμής. Θέλω να ξέρω μέρες πριν τι θα κάνω, που θα πάω. Να έχουν όλα ένα πρόγραμμα. Επίσης όταν δίνω οδηγίες για το πώς να γίνει κάτι έχω την απαίτηση να ακολουθηθούν ακριβώς ασχέτως αν μπορεί το αποτέλεσμα να προκύψει και με άλλο τρόπο. Όταν κάτι δε γίνει όπως εγώ θα ήθελα και έχω προγραμματίσει νιώθω να με πιάνει "τικ"! :smt003

«Αν η ελευθερία του πνεύματος είναι η ικανότητα να κατευθύνεις τον τρόπο σκέψης σου, να διατυπώνεις τις λειτουργίες της και να επιλέγεις το περιεχόμενό της, τότε ο ψυχαναγκασμός είναι η χειρότερη φυλακή του πνεύματος!»
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Δημοσ.: 695
Εγγραφη: Ιανουάριος 13th, 2013, 8:03 pm
Το μέλος Lizzie, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ρωμανός » Ιανουάριος 22nd, 2013, 2:09 pm

FrozenAngel έγραψε: Ειστε ψυχαναγκαστικοι?
Φερεστε εστω και λιγο ψυχαναγκαστικα?
Πειτε μου και παραδειγματα απο την ζωη σας... :smt003

Ποτέ. Κάνω ακριβώς αυτό που θέλω, αυτό που μ'ευχαριστεί, αυτό που με γεμίζει. Ούτε καλημέρα δε λέω, αν δε την αισθάνομαι.
The Lion strode through the Halls of Hell
Across his path grim shadows fell...
Άβαταρ μέλους
Ρωμανός
... Of Steel And Music

Δημοσ.: 22330
Εγγραφη: Νοέμβριος 5th, 2011, 6:53 pm
Τοποθεσια: Nova Roma
Το μέλος Ρωμανός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Phoenix » Ιανουάριος 22nd, 2013, 2:10 pm

Ποσο σε ζηλευω... :roll:
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Flirting with bitterness

Δημοσίευσηαπό JVarvatos » Ιανουάριος 22nd, 2013, 2:24 pm

Αγχώνομαι όταν ταξιδεύω με πρωινές πτήσεις, προτιμώ να πληρώσω και να ταξιδέψω απόγευμα ή να φύγω από την προηγούμενη μέρα.
Άβαταρ μέλους
JVarvatos
Crazy poster

Δημοσ.: 9915
Εγγραφη: Απρίλιος 29th, 2012, 10:33 am
Τοποθεσια: Bowery
Το μέλος JVarvatos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Ιανουάριος 22nd, 2013, 10:40 pm

JVarvatos έγραψε: Αγχώνομαι όταν ταξιδεύω με πρωινές πτήσεις, προτιμώ να πληρώσω και να ταξιδέψω απόγευμα ή να φύγω από την προηγούμενη μέρα.

Ακριβώς το αντίθετο ισχύει για μένα. Καλύτερα να πληρώσω παραπάνω τις πρωινές (ακομα κια χαραματα) πτήσεις παρά το μεσημερι-απογευμα.
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 35266
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό αγνωστος γνωστος » Ιανουάριος 22nd, 2013, 10:42 pm

JVarvatos έγραψε: Αγχώνομαι όταν ταξιδεύω με πρωινές πτήσεις, προτιμώ να πληρώσω και να ταξιδέψω απόγευμα ή να φύγω από την προηγούμενη μέρα.

αυτο δεν ειναι ψυχαναγκασμος,φοβια ειναι.εγω ως ψυχαναγκασμο αντιλαμβανομαι,επαναλαμβανομενες πραξεις ή διαδικασιες που δεν εχουν καποιο νοημα ουσιαστικο ή εστω τυπικο/θεσμικο,αλλα ειναι αυτοσκοπος.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ έγραψε:στη δεκαετια του 30 θα ημουν με το Μεταξα, το Φρανκο και το Χιτλερ
Άβαταρ μέλους
αγνωστος γνωστος
Maniac poster

Το μέλος αγνωστος γνωστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Wisdom » Ιανουάριος 22nd, 2013, 10:44 pm

Δεν την έχω αρθρώσει καν αυτή τη λέξη ποτέ, πόσο μάλλον να την εφαρμόσω.
Κάνω ο,τι γουστάρω και σε όποιον αρέσει, αμα λάχει θα ρίξω και γαμοσταυρίδι ...
Now i'am going down to sleep, pray the Lord my soul to keep. If i die before i wake, pray the Lord my soul to take...
Άβαταρ μέλους
Wisdom
Extreme poster

Δημοσ.: 20096
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2010, 12:58 pm
Τοποθεσια: Αγύριστος
Το μέλος Wisdom, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Χαοτικός » Ιανουάριος 22nd, 2013, 11:18 pm

Δεν επαναλάμβανω σχεδόν τίποτα. Διαρκώς είμαι ασταθής για να μην αποκτήσω ψυχαναγκαστικές συνήθειες.
Too much heaven on their minds.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Fast poster

Δημοσ.: 3436
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 7th, 2012, 4:23 am
Το μέλος Χαοτικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό αγνωστος γνωστος » Ιανουάριος 22nd, 2013, 11:20 pm

Wisdom έγραψε: Δεν την έχω αρθρώσει καν αυτή τη λέξη ποτέ, πόσο μάλλον να την εφαρμόσω.

μα αν στο επεβελλαν οι αλλοι δε θα ηταν ψυχαναγκασμος :smt003
Άβαταρ μέλους
αγνωστος γνωστος
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Wisdom » Ιανουάριος 22nd, 2013, 11:25 pm

αγνωστος γνωστος έγραψε:
Wisdom έγραψε: Δεν την έχω αρθρώσει καν αυτή τη λέξη ποτέ, πόσο μάλλον να την εφαρμόσω.

Το να κάνω ο,τι γουστάρω δε σημαίνει πως μου επιβάλλεται κάποια κατάσταση.
Δόξα τον βελζεβούλ δεν έχω εμμονές....
Now i'am going down to sleep, pray the Lord my soul to keep. If i die before i wake, pray the Lord my soul to take...
Άβαταρ μέλους
Wisdom
Extreme poster

Δημοσ.: 20096
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2010, 12:58 pm
Τοποθεσια: Αγύριστος
Το μέλος Wisdom, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό αγνωστος γνωστος » Ιανουάριος 22nd, 2013, 11:33 pm

Wisdom έγραψε:
αγνωστος γνωστος έγραψε:

Το να κάνω ο,τι γουστάρω δε σημαίνει πως μου επιβάλλεται κάποια κατάσταση.
Δόξα τον βελζεβούλ δεν έχω εμμονές....

οχι,εννοω οι ψυχαναγκασμοι δεν ειναι θεμα επιβολης
Άβαταρ μέλους
αγνωστος γνωστος
Maniac poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Ψυχολογία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες