Αλλαγή ονόματος

Ψυχή και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Αλλαγή ονόματος

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Μάρτιος 4th, 2017, 12:19 am

Καλύτερα να μιλήσουμε για τον Γράμμο και το Βίτσι... :smt003
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Xena » Μάρτιος 4th, 2017, 12:38 am

Δέλτα-Λοξ έγραψε: Καλύτερα να μιλήσουμε για τον Γράμμο και το Βίτσι... :smt003

Κάθε άνθρωπος κουβαλάει τους δικούς του Γράμμους και τα δικά του Βίτσια. 8)
Άβαταρ μέλους
Xena
Extreme poster

Δημοσ.: 27720
Εγγραφη: Αύγουστος 26th, 2008, 4:29 am
Τοποθεσια: Στα όρη στ' άγρια βουνά.
Το μέλος Xena, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Μάρτιος 4th, 2017, 12:39 am

Μιας και το φερε η κουβεντα λοιπόν έγώ είμαι τώρα σε φάση γράμμωσης. Είναι το βίτσιο μου η γυμναστική.
I Yochanan have foresuffered all
enacted in the same phorum thread
I who protested at the Berlin Wall
And toured in Europe with the Grateful Dead
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσ.: 29243
Εγγραφη: Ιούνιος 3rd, 2005, 7:01 pm
Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Μάρτιος 4th, 2017, 12:39 am

Μιας και το φερε η κουβεντα λοιπόν έγώ είμαι τώρα σε φάση γράμμωσης. Είναι το βίτσιο μου η γυμναστική.
I Yochanan have foresuffered all
enacted in the same phorum thread
I who protested at the Berlin Wall
And toured in Europe with the Grateful Dead
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσ.: 29243
Εγγραφη: Ιούνιος 3rd, 2005, 7:01 pm
Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Xena » Μάρτιος 4th, 2017, 12:40 am

Μιλάς από κάπου με αντίλαλο. Ανησυχώ.
Άβαταρ μέλους
Xena
Extreme poster

Το μέλος Xena, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Xena » Μάρτιος 4th, 2017, 12:43 am

ΛΕΩΝ έγραψε:
Xena έγραψε: Καταλαβαίνω απολύτως το Χάρη. Μπράβο του. Στηρίζω το δικαίωμα στην προσωπική εξέλιξη και του αποστέλλω από το υπερπέραν τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου και τη θετική μου σκέψη ως αντίδοτο-ασπίδα κατά των τοξικών κοινωνικών απολιθωμάτων που επιδίδονται μετά βδελυγμίας σε παραμορφωτικές νόρμες κατά του στοιχειώδους ανθρώπινου δικαιώματος στην αυτοδιάθεση και την αυτο-ονοματοφορία -ζήτω!

Θα χαιρέτιζα και γω πραγματικά με όλη μου την καρδιά αν είχε κατακτηθεί αυτή η αυτοδιαθεση, και ζήτω και γιούπι θα λεγα.
Αλλα διαπιστώνω ότι προκειται για την πραγμάτωση των νορμών αντιστραμένα. Ας πάρω για παράδειγμα τα επιχείρηματα της κοροϊδίας
και του ευηχου. Ποιος κοροιδεύει; Μα οι φέροντες την νορμα μεταφέροντας το βάρος να μην ξεχωρίζει απο αυτήν με ένα όνομα ξεχωριστό.
Το ίδιο ισχύει και στο "εύηχο", τι εστί "εύηχο"; κάτι που ηχεί όμορφα στους φεροντες την νορμα οι οποιοι μεταφέρουν το βάρος κτλπ κτλπ...
Να πούμε και για το επιχείρημα για την καριέρα; Νομίζω δεν χρειάζεται, μια απο τα ίδια είναι.

Για ποια αυτοδιάθεση και αυτοονοματοφορία μιλάμε λοιπόν;

Το ευρύ φάσμα προσδιορισμού ποιοτικών χαρακτήρων όπως του προαναφερόμενου "εύηχου" διαφέρει από τον υπερήφανο παππού Χαράλαμπο μέχρι τo crush του Harry ωστόσο μόνον ο ίδιος είναι ο απόλυτος επιλογέας των τελικών σημείων της προσωπικής του ισορροπίας, ως εκ τούτου δεν δυνάμεθα να υπεισέλθουμε στο ατομικό ιστορικό κάθε ανθρώπου μπορούμε όμως να επιδείξουμε τον δέοντα σεβασμό [ κάποιοι και να επικροτήσουμε] για την προσωπική του εξέλιξη.
Άβαταρ μέλους
Xena
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό George_V » Μάρτιος 4th, 2017, 12:47 am

Yochanan έγραψε:

Δε χρειαζεται να μας το λες δυο φορες. Το καταλαβαμε.
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 31517
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Μάρτιος 4th, 2017, 12:53 am

Xena έγραψε:
ΛΕΩΝ έγραψε:
Xena έγραψε: Καταλαβαίνω απολύτως το Χάρη. Μπράβο του. Στηρίζω το δικαίωμα στην προσωπική εξέλιξη και του αποστέλλω από το υπερπέραν τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου και τη θετική μου σκέψη ως αντίδοτο-ασπίδα κατά των τοξικών κοινωνικών απολιθωμάτων που επιδίδονται μετά βδελυγμίας σε παραμορφωτικές νόρμες κατά του στοιχειώδους ανθρώπινου δικαιώματος στην αυτοδιάθεση και την αυτο-ονοματοφορία -ζήτω!

Θα χαιρέτιζα και γω πραγματικά με όλη μου την καρδιά αν είχε κατακτηθεί αυτή η αυτοδιαθεση, και ζήτω και γιούπι θα λεγα.
Αλλα διαπιστώνω ότι προκειται για την πραγμάτωση των νορμών αντιστραμένα. Ας πάρω για παράδειγμα τα επιχείρηματα της κοροϊδίας
και του ευηχου. Ποιος κοροιδεύει; Μα οι φέροντες την νορμα μεταφέροντας το βάρος να μην ξεχωρίζει απο αυτήν με ένα όνομα ξεχωριστό.
Το ίδιο ισχύει και στο "εύηχο", τι εστί "εύηχο"; κάτι που ηχεί όμορφα στους φεροντες την νορμα οι οποιοι μεταφέρουν το βάρος κτλπ κτλπ...
Να πούμε και για το επιχείρημα για την καριέρα; Νομίζω δεν χρειάζεται, μια απο τα ίδια είναι.

Για ποια αυτοδιάθεση και αυτοονοματοφορία μιλάμε λοιπόν;

Το ευρύ φάσμα προσδιορισμού ποιοτικών χαρακτήρων όπως του προαναφερόμενου "εύηχου" διαφέρει από τον υπερήφανο παππού Χαράλαμπο μέχρι τo crush του Harry ωστόσο μόνον ο ίδιος είναι ο απόλυτος επιλογέας των τελικών σημείων της προσωπικής του ισορροπίας, ως εκ τούτου δεν δυνάμεθα να υπεισέλθουμε στο ατομικό ιστορικό κάθε ανθρώπου μπορούμε όμως να επιδείξουμε τον δέοντα σεβασμό [ κάποιοι και να επικροτήσουμε] για την προσωπική του εξέλιξη.

Κατσε μαρι Ζήνα, το ιστορικο του μας τοδωσε ο φιλος του λουγκοτζης.
Και γω δεν λέω πως δεν το διάλεξε ο ίδιος ο χάρης, ο Χάρης το διάλεξε, κρίνω μόνο πως δεν ήταν μια επιλογή έξω από καμιά νόρμα
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 26553
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Xena » Μάρτιος 4th, 2017, 12:58 am

ΛΕΩΝ έγραψε:
Και γω δεν λέω πως δεν το διάλεξε ο ίδιος ο χάρης, ο Χάρης το διάλεξε, κρίνω μόνο πως δεν ήταν μια επιλογή έξω από καμιά νόρμα

Μαρί Να πεις τη Λεπεν, ΚΛΑΙΩΝ. :evil:
Το ατομικό ιστορικό του δεν το ξέρει ούτε ο αγαπητός νηματοθέτης. Μόνο το ιστορικό του ονόματος δύναται να γνωρίζει.
Άβαταρ μέλους
Xena
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Μάρτιος 4th, 2017, 1:04 am

Xena έγραψε:
ΛΕΩΝ έγραψε:

Το ατομικό ιστορικό του δεν το ξέρει ούτε ο αγαπητός νηματοθέτης. Μόνο το ιστορικό του ονόματος δύναται να γνωρίζει.

Kai πάλι την κρίση μου θα την κάνω.
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Μάρτιος 4th, 2017, 11:08 am

Από λογοπαίγνια μας έσκισε όμως... :lol:
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Μάρτιος 4th, 2017, 3:30 pm

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Xena » Μάρτιος 4th, 2017, 5:09 pm

Δεν έχω έγνοια και τα λογοπαίγνια. :smt069

ΛΕΩΝ έγραψε:
Xena έγραψε:
ΛΕΩΝ έγραψε:

Kai πάλι την κρίση μου θα την κάνω.

Δεν είναι κρίση, επίτρεψέ μου. Είναι αντανακλαστική αντίδραση-για-την-αντίδραση σε μία μεμονωμένη λέξη μου, τη "νόρμα", μα εντελώς εκτός του σκεπτικού μου καθώς εγώ αναφέρομαι πολύ ειδικά σε "παραμορφωτικές νόρμες κατά του στοιχειώδους ανθρώπινου δικαιώματος στην αυτοδιάθεση και την αυτο-ονοματοφορία".
Ως εκ τούτου δεν είναι καν συγκρίσιμα και δεν τίθενται καν προς διαπραγμάτευση η έννοια της εξελικτικού αυτοπροσδιορισμού όπως την επικρότησα με την αντιδραστική -και ισοπεδωτική προς το περιεχομενο των λογων μου- εναντίωσή σου σε μια λέξη που χρησιμοποίησα.
Άβαταρ μέλους
Xena
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Μάρτιος 4th, 2017, 5:20 pm

καλώς, διαφωνουμε. Πάντως έχε υπόψην το ότι χρησιμοποίησα μόνο τον όρο νόρμα δεν σημαίνει ότι
η κριση μου δεν ήταν στο νόημα των «τοξικών κοινωνικών απολιθωμάτων που επιδίδονται μετά βδελυγμίας
σε παραμορφωτικές νόρμες κατά του στοιχειώδους ανθρώπινου δικαιώματος στην αυτοδιάθεση και την
αυτο-ονοματοφορία», αντιθέτως έκρινα ότι είναι η πραγμάτωση τους αντεστραμένα.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Nikos1451 » Μάρτιος 4th, 2017, 5:47 pm

Κι εγώ σκέφτομαι να εξαφανίσω το νίκο και να αφήσω τον αριθμό αλλά άντε μετά να πείσω τον κόσμο που με ξέρει χρόνια να μή με λέει έτσι.
Ανάμεσα στα 2 βρίσκεται το ∞
Άβαταρ μέλους
Nikos1451
Fast poster

Δημοσ.: 4751
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2009, 11:51 pm
Το μέλος Nikos1451, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Ψυχολογία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες