Αγχος

Ψυχή και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Αγχος

Δημοσίευσηαπό Βαρνας » Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:21 pm

Αντιμετωπιζω μεγαλο θεμα με το αγχος και τις κρισεις πανικου...Ειναι σαν να μου βγαινει μηχανικα..Ειμαι σπουδαστης σε μια σχολη ηθοποιων...εχω κανει αρκετες φιλιες, γενικα υπαρχει πολυ καλη ατμοσφαιρα, δεν ειναι πως ντρεπομαι η φοβαμαι καποιον..και γενικα ειμαι κοινωνικο ατομο...παρολα αυτα μολις ειναι να εμφανιστω μπροστα σε κοσμο, κατι που επιβαλλεται στη δουλεια μου με πιανει τρελο αγχος..και οταν λεω κοσμο ακομα και σε 2-3 ατομα...αυτο εχεις ως αποτελεσμα να μην αποδιδω με βαση τις δυνατοτητες μου..προσπαθω να το κρυβω, αλλα και παλι ειναι κατι που με ενοχλει..η καρδια μου τρεμοπαιζει και με πιανουν και κατι σπασμοι...σκεφτομαι να ξεκινησω ζαναξ..πιστευεται τετοια φαρμακα βοηθανε..εστω λιγο???
Βαρνας
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:12 pm
Το μέλος Βαρνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Αγχος

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:34 pm

Νομιζω οτι ενα mail στον Καρανικα θα σε βοηθουσε πολυ!
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4959
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τρομπλόν » Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:35 pm

το xanax είναι σαν παυσίπονο για το άγχος και τις κρίσεις πανικού. δεν είναι ιδιαίτερα θεραπευτικό. καλύτερα να ρωτήσεις κανένα ειδικό.
εν τω μεταξύ, θα σε επηρεάσει και στην ερμηνεία ρόλων. παίζει να βγαίνεις κάπως σαν τον κίανου ριβς σε όλους τους ρόλους.
Άβαταρ μέλους
Τρομπλόν
Casual Poster

Δημοσ.: 926
Εγγραφη: Ιούλιος 29th, 2017, 3:40 pm
Το μέλος Τρομπλόν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαρνας » Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:55 pm

Θεωρεις οτι ειναι περισσοτερο σαν λυση αναγκης?..δηλαδη χαλαρωνει τους μυς και μεινωνει το αγχος εκεινη τη στιγμη, αλλα μακροπροθεσμα δεν κανει κατι?
Βαρνας
New poster

Το μέλος Βαρνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό itteithe » Φεβρουάριος 1st, 2018, 2:56 pm

Υπάρχουν και τα ναρκωτικά (αλκοόλ, γάρος, κουμπιά). Τόσοι καλλιτέχνες τα έχουν χρησιμοποιήσει κατά καιρούς (με αυτοκαταστροφικό αποτέλεσμα), κάτι μπορεί να ξέρουν.

Επίσης, μήπως να επανεξετάσεις τις επιλογές της ζωής σου; Κι εγώ θέλω να γίνω νευροχειρουργός, αλλά τρέμουν τα χέρια μου.
Μια ιδέα είναι όλα. Ή δύο.
Άβαταρ μέλους
itteithe
Fast poster

Δημοσ.: 2314
Εγγραφη: Ιούλιος 15th, 2007, 7:23 pm
Τοποθεσια: Τρίπολη
Το μέλος itteithe, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τρομπλόν » Φεβρουάριος 1st, 2018, 3:03 pm

Βαρνας έγραψε: Θεωρεις οτι ειναι περισσοτερο σαν λυση αναγκης?..δηλαδη χαλαρωνει τους μυς και μεινωνει το αγχος εκεινη τη στιγμη, αλλα μακροπροθεσμα δεν κανει κατι?

ρώτα κάποιον ειδικό.

εγώ αυτό που ξέρω, είναι ότι το xanax είναι ουσιαστικά ναρκωτικό, εθιστικό και δεν ενδείκνυνται για συνεχή χρήση.
Άβαταρ μέλους
Τρομπλόν
Casual Poster

Δημοσ.: 926
Εγγραφη: Ιούλιος 29th, 2017, 3:40 pm
Το μέλος Τρομπλόν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαρνας » Φεβρουάριος 1st, 2018, 3:03 pm

τα γαρα με χαλαρωνουν αρκετα, αλλα το τρεμουλο συνεχιζεται..το αλκοολ με χαλαρωνει πολυ..ισως ειναι το καλυτερο φαρμακο μου, αλλα ενταξει δεν θελω να γινομαι ντιρλα συνεχεια...κοιτα σιγουρα να εισαι ηθοποιος και να αγχωνεσαι πανω στη σκηνη δεν ειναι οτι καλυτερο..αλλα ειναι κατι που μου εχει εμφανιστει τους τελευταιους μηνες..παλαιοτερα το ειχα σε πολυ μικροτερο βαθμο...
Βαρνας
New poster

Δημοσίευσηαπό jimbio » Φεβρουάριος 1st, 2018, 3:16 pm

Εγώ είχα παίξει παλιότερα σε μια 10' παράσταση μπροστά σε 40 άτομα που γνώριζα, ήμουν και πρωταγωνιστής, και με είχε πιάσει τρελό άγχος πριν. Οπότε κατέβηκα στο περίπτερο και πήρα 4 μπύρες 500ρες και της ήπια όλες σε dt. Το άγχος μου έφυγε αλλά ήμουν λίγο πίτα μετά και ξέχασα κάποιες γραμμές μου. Ευτυχώς κανείς από το κοινό δεν κατάλαβε τίποτα ... μάλλον! :D
Άβαταρ μέλους
jimbio
Fast poster

Δημοσ.: 2139
Εγγραφη: Φεβρουάριος 8th, 2014, 2:25 pm
Το μέλος jimbio, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό itteithe » Φεβρουάριος 1st, 2018, 3:16 pm

Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την αδυναμία σου προς όφελός σου (αϊκίντο φάση κι έτσι). Να παίρνεις ρόλους νευρωτικών τύπων. Ο Γούντυ Άλεν έχτισε καριέρα πάνω σ' αυτό.
Μια ιδέα είναι όλα. Ή δύο.
Άβαταρ μέλους
itteithe
Fast poster

Δημοσ.: 2314
Εγγραφη: Ιούλιος 15th, 2007, 7:23 pm
Τοποθεσια: Τρίπολη
Το μέλος itteithe, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Φεβρουάριος 1st, 2018, 3:34 pm

Να πας σε εναν ψυχιατρο και να ζητησεις propanolol. Μην το παρεις μονος σου γιατι μπορει να πεθανεις.
Πάντα λοιπόν ο νικητής του νικημένου γράφει την ιστορία. Tο πρόσωπο του χτυπημένου παραλλάζει εκείνος που τον χτύπησε. Απ' τον κόσμο φεύγει ο αδύναμος, και πίσω μένει το ψέμα. Μ. Μπρεχτ
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 2697
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό explorateur » Φεβρουάριος 8th, 2018, 2:43 am

Έναν βήτα-αναστολέα (όποιον σου πει ο γιατρός σου) και ατελείωτες πρόβες.
Άβαταρ μέλους
explorateur
Casual Poster

Δημοσ.: 598
Εγγραφη: Νοέμβριος 24th, 2017, 2:26 am
Τοποθεσια: Γαλλία
Το μέλος explorateur, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό nid de mare » Φεβρουάριος 8th, 2018, 9:34 am

Επισκέψου έναν ψυχολόγο άμεσα
In romine tirmeno, Ne romine to fa, Imaginas per meno per imentira
Άβαταρ μέλους
nid de mare
New poster

Δημοσ.: 256
Εγγραφη: Ιανουάριος 18th, 2018, 11:49 am
Το μέλος nid de mare, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mercury » Φεβρουάριος 8th, 2018, 9:50 am

Αγοραφοβικός και ηθοποιός; Σίγουρα είναι η σωστή επιλογή;
Άβαταρ μέλους
Mercury
Extreme poster

Δημοσ.: 36787
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 12:01 am
Το μέλος Mercury, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό τέρας του νες » Φεβρουάριος 8th, 2018, 9:57 am

μια χαρά είναι.πόσοι πάνε θέατρο?
Άβαταρ μέλους
τέρας του νες
Fast poster

Δημοσ.: 2971
Εγγραφη: Μάιος 11th, 2017, 10:27 am
Το μέλος τέρας του νες, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Φεβρουάριος 8th, 2018, 3:24 pm

τέρας του νες έγραψε: μια χαρά είναι.πόσοι πάνε θέατρο?

:lol:
Πάντα λοιπόν ο νικητής του νικημένου γράφει την ιστορία. Tο πρόσωπο του χτυπημένου παραλλάζει εκείνος που τον χτύπησε. Απ' τον κόσμο φεύγει ο αδύναμος, και πίσω μένει το ψέμα. Μ. Μπρεχτ
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 2697
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ψυχολογία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες